DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 04.04.2018 08:29:14 

FOTOMRAK

Předpověď bouřek

 

Experimentální předpovědi .Tyto předpovědi jsou experimentální a nevydává je Český hydrometeorologický ústav. Neslouží jako výstraha a nejsou podnětem pro záchranné složky. Autoři nenesou žádnou zodpověnost za případné škody, způsobené opatřením na základě těchto předpovědí.

Předpovědi nejsou vydávány při každé bouřkové situaci ale ve volném čase!

Sezóna 2018 !! Letos bude web v provozu 


Kv  50%

Pl   40%

Ús  50% Lib  20% Stř 30% Jih 20% Vys 5%
Par  5% Kr  5% JM   - Zl  - Olo  - Ms   - Praha 30%
 
 Stupeň 1 Zelená barva značí bouřky s menší pravděpodobností..
 Stupeň 2 Žlutá barva značí  bouřky  větší pravděpodobností.
 Stupeň 3 Oranžová barva značí silnější bouřky + nebezpečné doprovodné jevy.Přívalový déšť,kroupy,vysoká blesková aktivita,silný vítr.
 Stupeň 4 Červená barva značí velmi silné bouřky a doprovodné jevy.Přívalové intenzivní deště,kroupy i přes 3cm.Vysoká blesková aktivita,Prudký nárazový vítr i přes 20m/s.Pravděpodobné škody na majetku.
 Stupeň 5 Fialová barva značí extrémní bouřky (Bouře) s etrémními projevy.Škody na majetku jsou téměř jisté.Kroupy i nad 5 cm,Etrémní nárazoví vítr přes 30m/s.Velice silné přívalové deště.Vysoká blesková aktivita.
Datum a čas vydání  4.4.8:30

Datum a čas platný k předpovědi  4.4.18

Vydal: Jaroslav Řehák
Aktualizace:


           image    image

Experimentální předpovědní te a mapka

Před zvlěnou studenou frontou , která začne  ovlivňovat počasí v Čechách odpoledne a večer bude proudit  na naše území teplý vzduch . V rámci konvekce se bude odpoledne zvyšovat v labilním prostředí  hodnota CAPE až na 800 J/kg v západní polovině Čech . Lift index je předpovídaný  kolem  -3 . Zároveň  by měl být sice slabší ale v  určitých podmínkách i dostačijící  střih větru . V oblasti rozvoje konvekce , především na západě Čech leze čekat hodnoty do 15 m/s a helicita do 3km  až přes hodnoty 110. To by mohlo v rámci  fronty stačit na rozvoj  dobře oraganizovaných multicel , a vyloučené nejsou ani supercely. Vše ještě podpoří i  tzv linie konvergence v prostoru  západních a severozápadních Čech. Vývoj bouřek  předpokládáme v pozdních odpoledních hodinách především na  SZ a západě Čech .Podmínky budou dostačující i na silnější bouřky . Čím více na východ , možnost bouřek bude menší a bude se snižovat, V bouřkách lze očekávat přívalový déšť a ojediněle i kroupy do 1cm . Silný nárazový vítr .

 


 

 

  
imageimageimageimageimageimageimageimage
 
imageimageimageimageimageimageimageimage
 
imageimageimageimageimageimageimageimage
 
imageimageimageimageimageimageimageimage
 
imageimageimageimageimageimageimageimage
 
imageimageimageimageimageimageimageimage